top of page

ONAYSIZ TEDARİKÇİ KULLANIMINI ÖNLEME POLİTİKAMIZ:

SAYGI TEKSTİL, öncelikle kendi imalat kalitesini etkileyeceği için, alacağı mal ve/veya yaptırılacak işlemi YÜKSEK KALİTEDE sağlayabilecek sektörün önemli firmalarından tedarik eder.

SAYGI TEKSTİL, bu yüksek kalite arayışına ek olarak, ürün ile ilgili müşterisine taahhüt ettiği standartlar (OEKOTEX, GOTS, OCS, GRS, RCS vb.) varsa, o standartlara göre mal ve/veya hizmet alınabileceği SERTİFİKALANDIRILMIŞ TEDARİKÇİLER ile ilgili sertifikaya uygun prosedürleri takip ederek çalışmayı, uygun olmayan tedarikçileri bu üretimlerin dışında tutmayı, gerekirse bu konuda denetlenmeyi kabul ve taahhüt eder.

SAYGI TEKSTİL, müşterilerimizin çoğunlukla sosyal uygunluk, kalite ve ürün güvenliği ile ilgili denetledikleri, onayladıkları ve kendi sistemlerine çalışılabilir olarak kayıt ettikleri tedarikçileri varsa bunları kullanmayı, uygun olmayan veya denetlenmemiş tedarikçileri bu üretimlerin dışında tutmayı, gerekirse bu konuda denetlenmeyi kabul ve taahhüt eder.

 

SAYGI TEKSTİL, üretim proseslerininin tamamını, yüksek kalitede imalat yapan, talep edilen ürün özelliğine uygun sertifikalandırılmış ve siparişi veren müşterinin tedarikçi listelerinde onaylanmış gözüken tedarikçileri kullanacağını ve de bu onaylanmış tedarikçiler dışındaki herhangi bir tedarikçinin, siparişi veren müşteriden onay alınmadıkça kullanılmayacağını kabul ve taahhüt eder.

POLİTİKAMIZIN KAPSAMI:

SAYGI TEKSTİL ‘in bünyesindeki proseslere ilave olarak tedarikçilerden temin ettiğimiz boyama, baskı, apre gibi tüm üretim işlemlerini ve alımı yapılan hammaddeleri / yarı mamülleri kapsar.

bottom of page